Europa League: Δείτε αναλυτικά τους ομίλους και τις βαθμολογίες των ομάδων

Η Μίλαν στο 20’ είχε πετύχει τρία γκολ μετατρέποντας τον αγώνα με την Αούστρια στη Βιέννη σε περίπατο, ενώ όταν οι Αυστριακοί μείωσαν σε 1-3 στις αρχές του β’ ημιχρόνου, οι ροσσονέρι πέτυχαν άλλα δύο γκολ για να μην αφήσει να δημιουργηθούν ψευδαισθήσεις…

Έτσι Μίλαν και ΑΕΚ ξεκίνησαν με διπλά τις προσπάθειες τους στον Δ’ όμιλο έχοντας ξεκάθαρο προβάδισμα πρόκρισης.

Μεγάλη ισοπαλία για τον Απόλλων Λεμεσού, που ισοφάρισε στο 93’ την Λιόν, ενώ στο άλλο ματς του ομίλου η Αταλάντα διέλυσε την Έβερτον με 3-0 από το πρώτο ημίχρονο.

Σπουδαίο διπλό με ανατροπή για την Μπράγκα στην έδρα της Χοφενχάιμ, ενώ η Κοπεγχάγη (βασικοί Ζέκα, Σωτηρίου) έμεινε στο 0-0 με την Λοκομοτίβ Μόσχας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους ομίλους που οι αγώνες ξεκίνησαν στις 20:00.

1ος όμιλος

Σλάβια Πράγας-Μακάμπι Τελ Αβίβ 1-0 (12’ Νέτσιντ)

Βιγιαρέαλ-Αστάνα 3-1 (16’ Σανσόν, 75’ Μπακαμπού, 77’ Τσερίσεφ – 68’ Λογκβινένκο)