Άρση ασυλίας Κ.Βελόπουλου, χειροπέδες για κακούργημα σε Κ.Φλώρο κατά τα λοιπά ο Β.Πούτιν είναι «αυταρχικός»!

Αντίο στο Champions League από τον Ολυμπιακό: Ήττα από την Γιουβέντους 0-2 μέσα στο Γ.Καραϊσκάκης

Ο Ολυμπιακός ολοκλήρωσε τις φετινές του υποχρεώσεις στο Τσάμπιονς Λιγκ γνωρίζοντας την ήττα με 2-0 από την Γιουβέντους που πήρε έτσι τη 2η θέση τον όμιλο.

Οι Ιταλοί πέτυχαν ένα γκολ νωρίς με τον Κουαδράδο, με τον Ολυμπιακό να προσπαθεί να απαντήσει στις αρχές του β’ ημιχρόνου, έχασε δυο, τρεις καλές ευκαιρίες, αλλά το γκολ δεν ήρθε και στο 90′ ο Μπερναρντέσκι διαμόρφωσε το τελικό 0-2 με τους ερυθρόλευκους να έχουν έτσι τη χειρότερη συγκομιδή τους στους ομίλους με ένα μόλις βαθμό.

Τέλος του αγώνα

90′: Ο Μπερναρντέσκι μπήκε στην περιοχή και με εξαιρετικό σουτ πέτυχε το 0-2…

87′: Φοβερή επέμβαση του Προτό στο μακρινό σουτ του Μπερναρντέσκι

74′: Ο Μπεν εκτελεί το φάουλ, αλλά ο Κεντίρα που είναι στο τείχος διώχνει με το κεφάλι.

69′: Κόντρα επίθεση για τον Ολυμπιακό, ο Τζούρτζεβιτς δίνει την πάσα στον Πάρντο που μόνος του γλιστράει και χάνεται η ευκαιρία…

60′: Πιέζει ο Ολυμπιακός και ο Αλέγκρι ρίχνει στο ματς τον Πιάνιτς

58′: Τετ α τετ για τον Μάριν με τον Σέζνι να διώχνει και στη συνέχεια με δυσκολία να προλαβαίνει και τη δεύτερη προσπάθεια του Γερμανού

57′: Ο Πάρντο μπαίνει στην περιοχή κάνει την σέντρα σουτ αλλά ο Σέζνι μπλοκάρει

50′: Πολλές ημιτελείς προσπάθειες του Ολυμπιακού στο χώρο της μεσαίας γραμμής…

46′: Ο Μάριν η πρώτη αλλαγή του Λεμονή με την έναρξη του Β’ ημιχρόνου

45′: Λήξη του πρώτου ημιχρόνου

40′: Από το κόρνερ ο Νικολάου παίρνει την κεφαλιά κι ο Τζούρτζεβιτς με νέα κεφαλιά δεν μπορεί να νικήσει τον Σέζνι που διώχνει με τα πόδια, Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία του Ολυμπιακού.

35′: Κόρνερ για τη Γιούβε, αλλά διώχνουν οι αμυντικοί

32′: Κίτρινη κάρτα στον Κούτρη για φάουλ στον Κουαδράδο

26′: Ο Ντι Σίλιο προλαβαίνει τον Σεμπά και παραχωρεί το κόρνερ.

25′: Ο Προτό βγαίνει γρήγορα και προλαβαίνει τον Κουαδράδο

20′: Προσπαθεί να συνέλθει ο Ολυμπιακός από το κρύο γκολ που δέχθηκε…

15′ ΓΚΟΛ: Ο Άλεξ Σάντρο βρέθηκε στην πλάτη του Ομάρ μπήκε στην περιοχή ανενόχλητος και έκανε σέντρα στον Κουαδράδο ο οποίος στην κενή εστία δεν είχε πρόβλημα να πετύχει το γκολ για την Γιουβέντους

10′: Έχει παγώσει κάπως ο ρυθμός του αγώνα

6′: Πρώτη φάση για την Γιουβέντους με τον Ντιμπάλα να ελίσσεται εντός της περιοχής, να σουτάρει και ο Προτό έδιωξε σε κόρνερ

4′: Εξαιρετική προσπάθεια του Πάρντο από το δεξιά ο Μπενάτια παραχωρεί το κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

3′: Σκληρό φάουλ από τον Κουαδράδο στον Σεμπά

1′: Ο Σεμπά βάζει την κόντρα στο Μπαρτσάλι, αλλά ο Τζούρτζεβιτς δεν προλαβαίνει τον Σέζνι

Οι συνθέσεις

Ολυμπιακός: Προτό, Ελαμπντελαουί, Ένγκελς, Νικολάου, Κούτρης, Ρομαό, Ταχτσίδης, Οφόε, Σεμπά, Πάρντο και Τζούρτζεβιτς.

Σέζνι, Ντε Σίλιο, Μπαρτζάλι, Μπενάτια, Άλεξ Σάντρο, Κεντίρα, Ματουιντί, Ντιμπάλα, Κουαδράδο, Ντάγκλας Κόστα, Ιγκουαϊν