Η εικόνα της κυβέρνησης: Τοξική σκόνη στον ουρανό, θρύψαλα στο έδαφος!

Live: Πορτογαλία- Μαρόκο 1-0 (τελικό)

90’+5′: Τέλος του αγώνα

90’+3′: Ο Μπενατιά μετά το φάουλ βρέθηκε στην περιοχή, γύρισε αλλά και πάλι σούταρε σαν αμυντικός!

90′: Μεγάλη ευκαιρία για το Μαρόκο με τον Ζίγιατς να ελίσσεται και να σουτάρει αλλά η μπάλα να βρίσκει στο κεφάλι του Πέπε ενώ πήγαινε γκολ!

85′: Το εκτελεί με δύναμη αλλά και πάλι η μπάλα στο τείχος! Στη συνέχεια ο CR7 κερδίζει τη μπάλά και πέφτει στο χορτάρι, αλλά δεν υπάρχει τίποτα…

84′: Σε μια από τις λίγες σωστές επιθέσεις της Πορτογαλίας στο Β’ ημίχρονο ο Ρονάλντο κερδίζει φάουλ ακριβώς έξω από την περιοχή του Μαρόκο!

81′: Νέο κόρνερ για το Μαρόκο, διώχνει η άμυνα και το μακρινό σουτ καταλήγει άουτ

80′: Κόρνερ για το Μαρόκο που κυριαρχεί πλήρως, αλλά από τις συνεχόμενες κόντρες δεν προκύπτει φάση

78′: Εκτέλεση φάουλ ο Μπενατία στο πρώτο δοκάρι αντί για κεφαλιά βρίσκει τη μπάλα με τον ώμο!

68′: Το εκτελεί ο Ζίγιατς όμως η μπάλα περνά ψηλά άουτ.

67′: Φάουλ για το Μαρόκο στο ένα μέτρο έξω από την περιοχή

60′: Νέα ευκαιρία για το Μαρόκο με τον Μπενάτια να κερδίζει τη μπάλα μετά το φάουλ και σχεδόν από το ύψος του πέναλτι να σουτάρει άστοχα…

57′: Μεγάλη επέμβαση του Πατρίσιο στην κεφαλιά του Μπελχαντά! Πιέζει το Μαρόκο για το γκολ της ισοφάρισης που θα το κρατήσει ζωντανό στη μάχη της πρόκρισης.

55′: Τεχνικό σουτ μέσα από την περιοχή από τον Μπελχαντά μπλόκαρε ο Ρούι Πατρίσιο.

51′: Μετά τη γρήγορη εκτέλεση φάουλ ο Ζοάο Μάριο βρέθηκε στην περιοχή και πάσαρε στον Μουτίνιο, αλλά από την στραβοκλωτσιά του τελευταίου ευνοήθηκε ο Ρονάλντο που έστειλε τη μπάλα στην… κερκίδα!

47′: Κόρνερ για τους Πορτογάλους, αλλά σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ.

46′: Σέντρα στο Β’ ημίχρονο

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

45’+2′: Φάουλ για το Μαρόκο σαν κοντινίο κόρνερ… Ο Μπελχαντά παίρνει την πρώτη κεφαλιά, όμως κανείς συμπαίκτης του δεν βρίσκεται στην πορεία της μπάλας.

45′: Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων…

39′: Μεγάλη φάση για την Πορτογαλία με τον Γκέντες να κάνει ωραία προσπάθεια, αλλά ο Χακίμι απέκρουσε με το ένα χέρι το πλασέ του.

32′: Κόρνερ για την Πορτογαλία, χωρίς όμως να προκύψει κάποια φάση

31′: Το εκτελεί αλλά η μπάλα πάνω στο τείχος…

30′: Ανατροπή του Ζοάο Μάριο στο ένα μέτρο από την περιοχή του Μαρόκο κι ευκαιρία για τον Ρονάλντο.

29′: Φωνάζουν οι Μαροκινοί για μια διεκδίκηση του Άμραμπατ στην περιοχή με τον Πέπε, αλλά δεν έχουν δίκιο.

25′: Σκληρό φάουλ του Μπενάτια στον Ρονάλντο στο χώρο του κέντρου…

20′: Αρκετά καλός ρυθμός στο παιχνίδι, αλλά μετά το 12′ δεν υπάρχει αξιόλογη φάση

15′: Δείχνει να συνέρχεται το Μαρόκο…

12′: Πρώτη ευκαιρία για το Μαρόκο μετά το γκολ με τον Μπενάτια να πιάνει την κεφαλιά μετά το κόρνερ όμως ο Ρούι Πατρίσιο αντέδρασε σωστά.

9′: Αγγίζει και το δεύτερο γκολ ο Ρονάλντο ο οποίος αν και κλεισμένος από δύο αμυντικούς γύρισε και έστειλε τη μπάλα δίπλα από το δοκάρι.

Ο αρχηγός της Πορτογαλίας έχει φτάσει τα 4 γκολ σε δύο ματς!

Όπως και με την Ισπανία έτσι και με το Μαρόκο ο CR7 σκοράρει στο 4ο λεπτό!

4′ ΓΚΟΟΟΟΛ:Από εκτέλεση κόρνερ ο Ρονάλντο με καρφωτή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει, Ελ Κατζουί

2: Σέντρα από τα αριστερά, κεφαλιά του Μπουταΐμπ στο πρώτο δοκάρι η μπάλα πέρασε άουτ.

1′ Σέντρα στον αγώνα