2-2 ο Ιγκνασέβιτς με τους Ρώσουν να έχουν ένα χτύπημα παραπάνω

2-1 οι Κροάτες με τον Μόντριτς, παραλίγο να το βγάλει ο Ακινφέεφ

Άουτ ο Φερνάντεθ, χάνει δεύτερο πέναλτι η Ρωσία

Ο Ακινφέεφ αποκρούει το πέναλτι του Κόβασιτς, όλα ξεκινούν από την αρχή

0-1 οι Κροάτες με τον Μπρόζοβιτς να ευστοχεί

Το έβγαλε ο Σούμπασιτς

Πρώτο πέναλτι για τους Ρώσους με τον Σμολόφ

Λήξη παράτασης, πάμε στα πέναλτι

Πολύ σκληροί για πεθάνουν οι Ρώσοι 2-2

115′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ η Ρωσία με κεφαλιά του Φερνάντεθ μετά από στημένη εκτέλσε του Τζαγκόεβ

110′ Έχουν κουραστεί οι Ρώσοι, με τους Κροάτες να ελέγχουν το παιχνίδι

Τέλος το πρώτο ημίχρονο της παράτασης

106′ Πιέζουν οι Ρώσοι

100′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛ η Κροατία με κεφαλιά του Τσόρλουκα μετά από κόρνερ του Μόντριτς

90′ Ξεκίνησε η παράταση

+3 Τέλος, ο αγώνας οδηγείται στην παράταση

85′: Φάουλ για την Ρωσία διώχνει ο Λόβρεν

75′: Συνεχόμενα σουτ των Κροατών πάνω στα σώματα των Ρώσων που έχουν ως κέρδος ένα κόρνερ

71′ Ευκαιρία για την Ρωσία με την κεφαλιά του Ερόκιννα περνά πάνω από το δοκάρι…

67′: Ο Σμόλοφ στη θέση του Τσερίσεφ..

62′: Κόρνερ για την Ρωσία ο Τζιούμπα παίρνει την κεφαλιά αλλά μπλοκάρει ο Σούμπασιτς.

60′:Απίστευτη ευκαιρία για την Κροατία! Από την κακή εκτίμηση του Ακινφέεφ, ο Ρέμπιτς γύρισε τη μπάλα κι ο Πέρισιτς μετά από προσποίηση σούταρε και έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι!

55′ Έχει πέσει ο ρυθμός

45′ Ξεκίνημα στο δεύτερο μέρος

45+1 Λήξη ημιχρόνου

39′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ η Κροατία ισοφαρίζει με τον Κράμαριτς μετά από εξαιρετική ασίστ του Μάντζουκιτς

31′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για την Ρωσία με άπιαστο σου του Τσερίσεφ έξω από την περιοχή

25′: Έχει πέσει ο ρυθμός με τους Ρώσους να κλείνουν καλά την άμυνα τους

20′: Η Κροατία έχει τον έλεγχο, ωστόσο μετά από 20 λεπτά μεγάλη φάση δεν έχει προκύψει για καμία από τις δύο ομάδες.

16′: Το εκτελεί ο Ράκιτιτς ψηλά άστοχα…

15′: Ο Ρέμπιτς κερδίζει το φάουλ στη γωνιά της μεγάλης περιοχής της Ρωσίας. Ο Μόντριτς και ο Ράκιτιτς πάνω από τη μπάλα.

11′: Γύρισμα του Βρσάλικο ο Μάντζουκιτς προσπαθεί να πλασάρει με τη μία, αλλά στέλνει τη μπάλα πολύ μακριά

7′: Από το κόρνερ ο Λόβρεν πήρε την πρώτη κεφαλιά κι ο Ρέμπιτς από εξαιρετική θέση με νέα κεφαλιά αστοχεί.

6′: Ο Ρέμπιτς νικά κατά κράτος τον Κουντριάσοφ, όμως ο Ακινφέεφ διώχνει σε κόρνερ

5′: Το εκτελεί ο Γκολόβιν, διώχνει η άμυνα

5′: Ο Γκολόβιν παίρνει την κεφαλιά , ο Τζιούμπα επιχειρεί το απευθείας σουτ και πάλι η κόντρα από τον Λόβρεν και έχουμε κόρνερ

2′: Ο Τζιούμπα βρήκε τον Γκολόβιν στην περιοχή, όμως ο Λόβρεν έβαλε την κόντρα και κέρδισε την μπάλα.

1′: Σέντρα στον αγώνα

Οι συνθέσεις

Ρωσία (4-2-3-1): Ακινφέεφ, Φερνάντες, Κουτέποφ, Ιγκνασέβιτς, Κουντριάσοφ, Κουζιάεφ, Ζόμπνιν, Τσερίσεφ, Γκολόβιν, Σαμέντοφ – Τζιούμπα.

Κροατία (4-2-3-1): Σούμπασιτς, Στρίνιτς, Βίντα, Λόβρεν, Βρσάλικο, Μόντριτς, Ράκιτιτς, Πέρισιτς, Κράμαριτς, Ρέμπιτς, Μάντζουκιτς.
Διαιτητής: Σάντρο Ρίτσι (Βραζιλία).