Άρση ασυλίας Κ.Βελόπουλου, χειροπέδες για κακούργημα σε Κ.Φλώρο κατά τα λοιπά ο Β.Πούτιν είναι «αυταρχικός»!

Η Φιορεντίνα άρπαξε την ευκαιρία, νίκησε 3-0 την Ουντινέζε και πέρασε δεύτερη

Άρπαξε την ευκαιρία η Φιορεντίνα, νίκησε άνετα 3-0 την Ουντινέζε και πέρασε στην δεύτερη θέση, καθώς δεν άφησε ανεκμετάλλευτη την ευκαιρία που της έδωσε η Νάπολι με την ήττα της.

Ο Μπαντέλ στο 26ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, οι οποίοι στο 62ο λεπτό ο Ίλιτσιτς διπλασίασαν τα τέρματά τους. Στο 86’ ο Ροντρίγκες έκανε το τελικό 3-0 σφραγίζοντας μια μεγάλη νίκη για την ομάδα της Φλωρεντίας.

Με το ίδιο σκορ 3-0 νίκησε και η Αταλάντα την Παλέρμο. Οι γηπεδούχοι μέχρι το 25ο λεπτό είχαν καταφέρει να σκοράρουν δύο φορές, μιας με τον Ντένις (18’) και μια με τον Τσερούμπιν (25’). Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ντε Ρουν στο 79ο λεπτό.