Με 2-1 ηττήθηκε η Τότεναμ από τη Γουλβ, στο εκτός έδρας παιχνίδι για τη 12η αγωνιστική της Premier League.

Στις καθυστερήσεις δέχθηκε δύο γκολ και γνώρισε την πρώτη της ήττα (2-1) στο φετινό πρωτάθλημα, με τη Μάντσεστερ Σίτι να έχει την ευκαιρία να πάει στο +4 την Κυριακή (12/11).

Οι Λονδρέζοι ήταν αήττητοι στη φετινή Premier League, ήταν στο -1 από τη Σίτι και ετοιμάζονταν να ανέβουν στην κορυφή με 30 βαθμούς αφού με γκολ του Τζόνσον στον 3ο λεπτό ήταν μπροστά με 1-0 στο εκτός έδρας παιχνίδι με τη Γουλβς και κρατούσαν το αποτέλεσμα μέχρι και το 90′. Στις καθυστερήσεις, όμως, όλα άλλαξαν.

Στο 91′ ο Σαράμπια, μετά την ασίστ του Κούνια, έκανε το 1-1 και στο 97′, στην τελευταία φάση του αγώνα, ο Σαράμπια από σκόρερ έγινε δημιουργός και έδωσε την πάσα στον Λεμινά για το 2-1. Έτσι, η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου γνώρισε την πρώτη της ήττα στη φετινή Premier League και κινδυνεύει πλέον να βρεθεί στο -4 από τη Μάντσεστερ Σίτι.

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Κυριακή (12/11) την Τσέλσι και ξέρει, πλέον, ότι έχει την ευκαιρία να ξεφύγει από την Τότεναμ.