Γκάφες έχουμε δει πολλές, όμως αυτή που έκανε ο τερματοφύλακας της Μαγιόρκα, Μίκελ Παρέρα, στο ματς Κυπέλλου με τη Φουενλαμπράδα διεκδικεί το βραβείο για το «τσαφ» της χρονιάς.

Στην κανονική διάρκεια ο αγώνας έληξε 1-1, ενώ μετά την παράταση το σκορ ήταν 2-2 με τις δυο ομάδες να οδηγούνται στη διαδικασία των πέναλτι όπου οι γηπεδούχοι πήραν την πρόκριση με 7-6.

Όλα τα λεφτά όμως ήταν ο τρόπος με τον οποίο οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-1 στην παράταση.

Ο αμυντικός της Μαγιόρκα Φρανθίσκο Βερχάρα έκανε ένα γύρισμα στον γκολκίπερ του, Μίκελ Παρέρα, ο οποίος όμως δεν υπολόγισε σωστά και κλώτσησε αέρα με αποτέλεσμα να δει την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του παρά την προσπάθεια που έκανε.

Η φάση στο 2:16 του βίντεο.