Το Ιράν πραγματοποίησε συγκλονιστική εμφάνιση και επικράτησε με 2-0 της Ουαλίας «πετώντας» την ουσιαστικά εκτός Μουντιάλ!

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς κάτι το ιδιαίτερο και από τις δύο ομάδες, ωστόσο στο δεύτερο ο ρυθμός ήταν καταιγιστικός.

Κύριος υπεύθυνος γι’ αυτό το Ιράν, που καθήλωσε τους Ουαλούς σε παθητικό ρόλο και έχασε πολλές ευκαιρίες για να πετύχει κάποιο γκολ. Το οποίο τελικά ήρθε στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων, και λίγο μετά και το δεύτερο!

Στην τρίτη και τελευταία αγωνιστική η οποία θα διεξαχθεί στις 29 Νοεμβρίου η Ουαλία θα αντιμετωπίσει την Αγγλία.

Αυτή είναι η τρίτη «ηχηρή βόμβα» του φετινού Παγκοσμίου Κυπέλλου μετά τη σοκαριστική ήττα της Αργεντινής από τη Σαουδική Αραβία, αλλά και τον θρίαμβο της Ιαπωνίας κόντρα στους Γερμανούς!