Θεαματικός ο Παναθηναικός “κέρασε” με 3 γκολ τη Ξάνθη.

Σκηνές από τα… προσεχώς για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος επικράτησε με 3-0 της Ξάνθης στο τελευταίο του «τεστ» πριν την πρεμιέρα του πρωταθλήματος και το ματς στη Λαμία το προσεχές Σάββατο με την τοπική ομάδα!

Με τον Μακέντα να σκοράρει δις, στο 37’ και στο 53’, τον Κολοβό να μεσολαβεί με ένα ακόμα τέρμα στο 41ο λεπτό και τον Ζαχίντ -που έβγαλε όλο το 90λεπτο για να βρει ρυθμό- να παρουσιάζει πτυχές του ταλέντου του, το «τριφύλλι» τα πήγε αρκετά καλά απέναντι στους Θρακιώτες.

Οι οποίοι σημειωτέον γνώρισαν την πρώτη τους «φιλική» ήττα, ενώ κατέβηκαν στο ΟΑΚΑ με αρκετά αμυντικούς προσανατολισμούς. Όπως αναμένεται να συμβεί δηλαδή και με την πλειοψηφία των αντιπάλων του Παναθηναϊκού! Προσφέροντας έτσι και μια κατάσταση… εξομοίωσης στον Γιώργο Δώνη και τους συνεργάτες του…