Είκοσι λεπτά στάθηκαν αρκετά για τον ΠΑΟΚ να «τελειώσει» την αναμέτρηση με τον Αρκαδικό, τον οποίο νίκησε με 74-54 στο γήπεδο της Πυλαίας. Οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να συνεχίσουν στο δεύτερο ημίχρονο σε υψηλούς ρυθμούς και ουσιαστικά πέταξαν …πετσέτα. Πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Τέπιτς, ο οποίος πέτυχε 12 πόντους (4/8 2π, 4/5 β.) και μάζεψε έξι ριμπάουντ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-15, 29-34, 56-39, 74-54

ΠΑΟΚ (Σ. Μαρκόπουλος): Τέπιτς, Βασιλειάδης, Μαργαρίτης, Σχορτσανίτης, Χέτσερ, Λιάπης, Κακαρούδης, Τσόχλας, Δέδας, Κοττάς, Ντούβιακ, Μάρκοβιτς

ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Γ. Καστρίτης): Λαμπρόπουλος, Φαν Όοστρουμ, Στεφανίδης, Μπράουν, Νούτινεν, Άιρλαντ, Καραμαλέγκος, Καββαδάς, Κοψαύτης, κωνσταντίνου, Καλλινικίδης, Τζουγαράκης