Μια τεράστια νίκη πανηγύρισε με 3-2 στο «Νταγκάο» η Κράσνονταρ του Μάρκους Μπεργκ, ανατρέποντας το 0-1 της Ρωσίας και βρίσκοντας στα playoffs του Champions League τον Ολυμπιακό.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ονειρικό για την Κράσνονταρ. Στο 3ο κιόλας λεπτό ο Βιλένα με βολίδα μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ, για να έρθει ο Σουλεϊμάνοφ να προσθέσει άλλα δύο και να αφήσει «ξερούς» τους Πορτογάλους, που σαστισμένοι έβλεπαν την πρόκριση να χάνεται.

Οι παίκτες του Σέρτζιο Κονσεϊσάο, πάντως, το πάλεψαν. Ο Ζε Λουίς μετά από εκπληκτική σέντρα έκανε την κεφαλιά για το 1-3 στο 57′, ενώ 19 λεπτά αργότερα ο Μαρουλάντα με τρομερό τελείωμα έδωσε ελπίδα, με την Κράσνονταρ, όμως να μην απειλείται ξανά και να παίρνει την πρόκριση.