90+4 Τέλος αγώνα, η Βραζιλία προκρίνεται στα προημιτελικά

88′ ΓΚΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ Ο Φιρμίνιο στην κόντρα κάνει το 2-0 και κλειδώνει την πρόκριση για την Βραζιλία

75′: Ο Βέλα από τα αριστερά, μπαίνει στην περιοχή και κάνει κακή σέντρα…

72′: Ο Λαγιούν πατάει τον Νεϊμάρ που πέφτει σφαδάζοντας στο έδαφος, αλλά ο διαιτητής Ρόκι δεν δείχνει κάτι

70′: Σουτ του Γκαγιάρδο προβολή από τον Τιάγκο Σίλβα

68′: Ο Νεϊμάρ σουτάρει η μπάλα κοντράρει στον Σαλτσέδο και περνά δίπλα από το δοκάρι του Μεξικό!

63′: Ο Γουίλιαν σε μια ακόμη εξαιρετική προσπάθεια και δυνατό σουτ ο Οτσόα εντυπωσιακά σε κόρνερ.

61′: Σουτ του Βέλα διώχνει ο Άλισον

59′: Νέα μεγάλη επέμβαση του Οτσόα στο σουτ του Παουλίνιο!

53′: Το Μεξικό προσπαθεί να απαντήσει αμέσως με τον Ερέρα να μπαίνει στην περιοχή από πλάγια θέση αλλά να μην βρίσκει συμπαίκτη του ενώ ο Βέλα τελικά κέρδισε το κόρνερ.

51′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ η Βραζιλία ανοίγει το σκορ με προβολή του Νεϊμάρ από κοντά

46′: Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

45+1 Λήξη πρώτου ημιχρόνου

42′: Κόρνερ για την Βραζιλία διώχνει ο Μάρκεζ, στην κόντρα το Μεξικό, σκληρό φάουλ του Λουίς στον Βέλα και κίτρινη κάρτα…

40′: Πρόβλημα αντιμετωπίζει ο Τσιτσαρίτο

39′: Εκτελεί το φάουλ ο Νεϊμάρ και η μπάλα καταλήγει άουτ.

38′: Σκληρό φάουλ του Άλβαρεζ στον Νεϊμάρ και κίτρινη κάρτα…

26′: Φάση διαρκείας στην εστία του Μεξικό με τον Κουτίνιο να σουτάρει άστοχα!

25′: Τρομερή κλειστή ντρίμπλα από τον Νεϊμάρ που αδειάζει δύο αμυντικούς και βγαίνει τετ α τετ με τον Οτσόα να διώχνει με το απλωμένο χέρι του

20′: Ο Ερέρα στη γραμμή της μεγάλης περιοχής, κάνει την πρώτη προσποίηση και σουτάρει με τον Παουλίνιο να διώχνει με το σώμα

17′: Κόρνερ για την Βραζιλία που μετά από ώρα βγήκε στην επίθεση… Διώχνει η άμυνα και το Μεξικό βγαίνει με τρεις μπαλιές στην κόντρα με τον Φιλίπε Λουίς να διώχνει

13′: Νέο κόρνερ για το Μεξικό που έχει ξεκινήσει καλύτερα…

11′: Εξαιρετική αντεπίθεση για το Μεξικό, όμως ο Τσιτσαρίτο μπερδεύεται στην τελευταία του προσποίηση και χάνεται η ευκαιρία.

9′: Κόρνερ για το Μεξικό, από την κεφαλιά του Μάρκεζ ο Τσιτσαρίτο βγαίνει απέναντι από τον Άλισον, αλλά είναι σε θέση οφσάιντ5′: Λάθος από τους Μεξικανούς, ο Νεϊμάρ με τη μπάλα έξω από την περιοχή σούταρε κι ο Οτσόα έδιωξε με γροθιές.

2′: Ευκαιρία για το Μεξικό! Από την σέντρα του Γκουαδράδο, ο Άλισον δεν έδιωξε σωστά, η μπάλα έφτασε στον Λοσάνο ο οποίος σούταρε αλλά ο Μιράντο με το σώμα έδιωξε σε κόρνερ!

1′: Σέντρα στον αγώνα

Οι συνθέσεις

Βραζιλία (Τιτέ): Αλισον, Τιάγκο Σίλβα, Μιράντα, Φιλίπε Λουίς, Φάγκνερ, Καζεμίρο, παουλίνιο, Κουτίνιο, Κουτίνιο, Νεϊμάρ, Γκαμπριέλ Ζέσους.

Μεξικό (Χουάν Κάρλος Οσόριο): Οτσόα, Αλβαρες, Αγιάλα, Σαλσέδο, Μάρκες, Ερέρα, Γκουαρδάδο, Λοσάζο, Βέλα, Ερνάντες.