Τη ρεβάνς πήρε η ΑΕΚ, η οποία αν και ηττήθηκε στο πρώτο γύρο μέσα στο ΟΑΚΑ από την Κράσνι Όκτιαμπρ, την κέρδισε στη Ρωσία με 78-82 (70-70 καν.αγώνας). Έτσι, πέτυχε τέσσερις νίκες στον ΣΤ’ όμιλο του Eurocup και πλέον, βλέπει με αισιοδοξία το LAST-32 να έρχεται…

Η ομάδα του Σάκοτα ήλεγχε το ματς για περίπου 25 λεπτά, εν τούτοις, οι γηπεδούχοι στο τελευταίο δεκάλεπτο πίεσαν και έστειλαν το ματς στην παράταση. Ο …συνήθης ύποπτος Λουκάς Μαυροκεφαλίδης αλλά και ο Γιάννης Καλαμπόκης χάρισαν την εκτός έδρας νίκη στην ομάδα τους.  Την καλύτερη του εμφάνιση με τη φανέλα της ΑΕΚ έκανε και ο Μαλίκ Χέρστον.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-14, 33-34, 48-57, 70-70, 78-82 (παράταση)

AEK: Γουόρεν, Κατσίβελης 2, Χέρστον 16 (2), Σάκοτα 6 (2), Μαυροκεφαλίδης 28 (10ριμπάουντ, 10/17 δίποντα, 8/8 βολές)), Κάρτερ 6, Παπαντωνίου, Μιλόσεβιτς 11(1)(9ριμπάουντ), Καλαμπόκης 3, Μαυροειδής 6, Σκραμπ 4

ΚΡΑΣΝΙ: Κούπερ 27 (4) (11 ριμπάουντ, 8 ασίστ), Σοκόλοφ 8, Χάμιλτον 16 (1), Βόιτιουκ 2, Τζόνσον 17 (1), Γκουίν 2, Τκατσένκο 2, Ζάιτσεφ 4