Ήρθε, είδε και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του. Ο λόγος για τον νεοαποκτηθέντα Κέβιν Ντίλαρντ, ο οποίος σημείωσε 28 πόντους εκ των οποίων 12 στην τελευταία αγωνιστική περίοδο και ώθησε τον Απόλλωνα Πατρών στη σημαντική εκτός έδρας νίκη επί της Κηφισιάς με 82-79. Οι γηπεδούχοι με σερί 6-0 ισοφάρισαν περίπου δύο λεπτά πριν τη λήξη (76-76), όμως ένα λεπτό αργότερα ο Ντίλαρντ με εύστοχο δίποντο και ο Βεργίνης με δύο βολές έδωσαν μια “ανάσα” στους φιλοξενούμενους αλλά και τη νίκη αργότερα.

Δεκάλεπτα:14-15, 42-40, 58-61, 79-82

Κηφισιά: Γκίκας 12 (1), Κασελάκης 10, Χρυσικόπουλος, Χογκ 17 (9ριμπάουντ), Γλυνιαδάκης 7, Λόουερι 21(3), Ντ. Στίγκερς 3 (1), Πόποβιτς, Σταμάτης, Σμιθ 9 (3)

Απόλλωνας Πατρών: Ντίλαρντ 28 (6/10 δίποντα, 2/3 τρίποντα, 10/11 βολές, 4 ριμπ, 5 ασίστ, 6 λάθη), Αθανασούλας, Πάλμπλαντ 6, Μέιερ 18 (4), Γουντς 6, Σάντλερ 7, Αργυρόπουλος, Βεργίνης 15 (1), Πελεκούδας 2, Κουζέλογλου