Μπορεί το χιόνι να έκανε δυσκολότερο το έργο των παικτών της Μπάγερν Μονάχου και της Αρμίνια Μπίλεφελντ, που πρόσφεραν θέαμα και αναδείχθηκαν ισόπαλες με 3-3.

Η φιλοξενούμενη ομάδα έβαλε τέλος στο φοβερό σερί των Βαυαρών, που μετρούσαν 7 διαδοχικές νίκες σε πρωτάθλημα και Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων και πήρε ένα σημαντικό βαθμό στη μάχη για την παραμονή στην κατηγορία.

Η ομάδα του Χάνσι Φλικ άρχισε να βγάζει σημάδια κόπωσης από τα συνεχόμενα ματς και τα ταξίδια. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 στο ημίχρονο από τα γκολ των Φλαπ και Πίεπερ, αντέδρασε νωρίς στο δεύτερο 45λεπτο με τον Λεβαντόφσκι και παρά το γεγονός ότι η Αρμίνια ανέβασε ξανά το δείκτη του σκορ στα δύο γκολ (3-1 στο 49′), κατάφερε να… σώσει τον ένα βαθμό χάρις στα γκολ των Τολισό και Ντέιβις.